Cenu zlata nad 2 000 dolarů za trojskou unci zapříčinila včerejší masivní exploze v libanonské metropoli Bejrútu. Zatím není známo, zda šlo o nešťastnou náhodu nebo teroristický útok. Výbuch nepřežilo více než 100 osob a tisíce jsou zraněny. Celý incident bohužel jen podpořil eskalující geopolitické neshody na Blízkém východu.

Další faktorem, který nutí investory přesouvat finance do zlata, je opětovně rostoucí obchodní konflikt mezi Spojenými státy a Čínou. A stále zde máme nejistotu s nekončícími problémy s koronavirovou pandemii, protože téměř na denní bázi se po celém světě objevují nová lokální ohniska epidemie.sející nejistota ekonomická. Stále není zřejmé, jakou ekonomickou škodu způsobí dosavadní šíření nákazy.

Zlato jen za poslední měsíc posílilo o více než 10 % a v růstu pokračuje. Stále je vhodná příležitost k nákupu, protože světoví analytici, vzhledem k výše jmenovaným obavám na trzích, odhadují růst zlata až k 2 500 dolarů za trojskou unci.


Máte zájem o jednorázovou investici do cenných kovů či pravidelné spoření? Obraťte se na naše poradce nebo nás kontaktujte na klientské lince KAPITOL Gold +420 910 902 737 v pracovních dnech od 8:00 do 16:00. Rádi se vám budeme věnovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *